LatyCar Championship Meets 
                      Latycar2003 - 9/1/2003 to 9/6/2003                       
                                    Results                                    
 
Event 41  Women 30-34 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruven, Rachel             34 DOLPH               24:22.19   24:22.19    9  
 
Event 41  Women 35-39 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mutchnik, Eliana          35 BRASI               20:54.34   20:54.34    9  
  2 Jodhan, Jacqueline        38 TRINI               26:09.87   26:09.87    7  
  3 Dammers, Isabel           39 DOLPH               30:03.13   30:03.13    6  
 
Event 41  Women 40-44 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Amada             41 JESBA               23:27.12   23:27.12    9  
  2 De La Mora De Vidal, Adr  44 ACALL               25:10.14   25:10.14    7  
  3 Amundrud, Dianne          43 JESBA               25:40.12   25:40.12    6  
  4 Porter, Karen             40 JESBA               25:49.08   25:49.08    5  
  5 Whorlow, Caroline         40 TRINI               28:39.67   28:39.67    4  
  6 Tromp-Vanandel, Byande    42 DOLPH               29:38.73   29:38.73    3  
 
Event 41  Women 45-49 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gomez De Hanna, Carmen    49 BOGOT               23:25.00   23:25.00    9  
  2 Rodriguez, Araceli        48 AZTEC               23:54.24   23:54.24    7  
  3 Larios, Leticia Guadalup  47 ACALL               32:57.63   32:57.63    6  
 
Event 41  Women 50-54 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olano, Patricia           53 BOGOT               23:12.53   23:12.53    9  
  2 Nelson, Colleen           54 BMSA                23:38.62   23:38.62    7  
  3 Quintero De Pero, Myriam  54 BOGOT               23:54.04   23:54.04    6  
  4 Beron, Clara Eugenia      52 BOGOT               24:03.49   24:03.49    5  
  5 Olano De Abuchaibe, Virg  50 BOGOT               24:08.69   24:08.69    4  
  6 De La Rosa, Patricia      50 TRINI               24:55.88   24:55.88    3  
  7 Garcia, Leonor            54 AZTEC               29:50.10   29:50.10    2  
  8 De Mey, Aceneida          52 DOLPH               30:45.85   30:45.85    1  
  9 Castorena, Martha Elena   50 ACALL               31:26.20   31:26.20  
 
Event 41  Women 55-59 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mazzei Adolpho, Elza Mar  57 BRASI               25:13.34   25:13.34    9  
 
Event 41  Women 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriques De Freita, Her  61 BRASI               25:59.80   25:59.80    9  
  2 Schwengle, Rita Filomena  61 DOLPH               29:07.14   29:07.14    7  
  3 Casolco, Gloria           62 AZTEC                     NT   44:13.00    6  
 
Event 41  Women 80-84 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Segura Flores, Rosa Mari  80 ACALL               45:03.44   45:03.44    9  
 
Event 42  Men 30-34 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beniguez Lopez, Alberto   33 LEVIT               19:35.00   19:35.00    9  
  2 Tavares De Melo, Euclide  34 BRASI               21:26.72   21:26.72    7  
  3 Kirby, Andrew             30 JESBA               22:12.68   22:12.68    6  
  4 Assis, Jaligson Hirtacid  31 BRASI               26:38.68   26:38.68    5  
 
Event 42  Men 35-39 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Celidonio, Helio          36 BRASI               18:17.62   18:17.62    9  
  2 Kinugawa, Thomas Luiz     38 BRASI               21:16.60   21:16.60    7  
 
Event 42  Men 40-44 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaufman, Bruce            40 TRINI               21:56.51   21:56.51    9  
  2 Morgado, Julio            42 LEVIT               22:18.37   22:18.37    7  
  3 Vieira, Raul              42 TRINI               26:09.82   26:09.82    6  
  4 Chin Lee, Arthur Jerry    42 TRINI               26:27.09   26:27.09    5  
 
Event 42  Men 45-49 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Jonathan          47 JESBA               19:24.96   19:24.96    9  
  2 Mejorada, Carlos          45 ACALL               26:01.14   26:01.14    7  
  3 Bracamonte, Carlos        49 GUATE               26:07.20   26:07.20    6  
  4 Ordonez Ortega, Conrado   47 GUATE               35:02.00   35:02.00    5  
 
Event 42  Men 50-54 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newby, Duncan             52 BMSA                22:13.06   22:13.06    9  
  2 King, Geoffrey            54 JESBA               22:26.54   22:26.54    7  
 
Event 42  Men 55-59 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibbs, Peter              56 JESBA               21:59.04   21:59.04    9  
  2 Weststrate, Emile         57 DOLPH               29:22.82   29:22.82    7  
  3 Villalobos, Carlos        56 BOGOT               29:35.00   29:35.00    6  
 
Event 42  Men 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramirez Maldonado, Rober  60 ACALL               25:28.52   25:28.52    9  
  2 Fonseca, Alberto          64 BRASI               25:30.25   25:30.25    7  
  3 Pemberton, Michael        62 JESBA               25:47.66   25:47.66    6  
  4 Weustink, Henk            60 DOLPH               31:53.58   31:53.58    5  
 
Event 42  Men 65-69 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stollmeyer, Michael       66 TRINI               24:08.57   24:08.57    9  
  2 Gomar, Guillermo          66 GUATE               26:45.02   26:45.02    7  
  3 Kawakubo, Mineichiro      69 BRASI               26:55.16   26:55.16    6  
  4 Cuellar Hernandez, Jose   66 ACALL               39:28.76   39:28.76    5  
 
Event 42  Men 70-74 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Christopher        71 BMSA                24:32.13   24:32.13    9  
 
Event 42  Men 75-79 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drenkard, Jorge Otto      75 ASNAM               29:50.81   29:50.81    9  
 
Event 42  Men 80-84 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Catarrasi, Rodolfo Blas   80 G Y E               45:15.00   45:15.00    9  
 
Event 42  Men 85-89 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ibanez Hernandez, Crisof  86 ACALL               47:34.22   47:34.22    9  
ALL AMERICAS LATYCAR