LatyCar Championship Meets 
                      Latycar2003 - 9/1/2003 to 9/6/2003                       
                                    Results                                    
 
Event 15  Women 19-24 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Castro, Maria Jose        20 COSTA                5:50.00    5:39.65    9  
  2 Maldonado Cendevas, Alon  20 ACALL                6:30.00    6:45.83    7  
 
Event 15  Women 25-29 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rojas, Nilka              27 U C V                5:55.20    5:48.79    9  
 
Event 15  Women 35-39 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monginet, Sophie          37 BRASI                5:35.00    5:38.28    9  
  2 Class, Yvette             35 LEVIT                7:35.00    6:37.06    7  
  3 Jodhan, Jacqueline        38 TRINI                6:50.00    7:11.93    6  
  4 Rodriguez Martinez, Patr  36 AZTEC                9:00.00    8:30.46    5  
 
Event 15  Women 40-44 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez Barroso, Norma  41 QUERE                6:33.23    6:25.28    9  
 
Event 15  Women 45-49 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martorell, Aroma          45 BRASI                6:00.00    6:10.88    9  
  2 Rodriguez, Araceli        48 AZTEC                6:30.00    6:41.13    7  
  3 Ostertag-Newsome, Lilian  48 BOGOT                7:48.00    7:38.52    6  
  4 Larios, Leticia Guadalup  47 ACALL                8:26.15    8:23.19    5  
  5 Olguin Perez, Martha      49 AZTEC                9:34.00   10:09.00    4  
  6 Gomez Leyva, Olivia       46 ACALL               11:05.00   12:08.27    3  
 
Event 15  Women 50-54 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Leonor            54 AZTEC                8:10.00    8:00.14    9  
 -- Perez, Guadalupe          53 UNIDA                9:00.00         DQ  
 -- Castorena, Martha Elena   50 ACALL                8:32.15         DQ  
 
Event 15  Women 55-59 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mazzei Adolpho, Elza Mar  57 BRASI                7:42.73    7:26.08    9  
  2 Marshall, Margaret        59 BMSA                11:30.00   11:42.37    7  
 
Event 15  Women 80-84 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Segura Flores, Rosa Mari  80 ACALL               14:33.00   13:27.38    9  
 
Event 16  Men 25-29 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rivas, Gilberto           28 U C V                5:00.67    4:59.33    9  
 
Event 16  Men 30-34 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tavares De Melo, Euclide  34 BRASI                5:50.00    5:56.15    9  
  2 Medina Perez, Alejandro   34 ORCAS                5:40.00    6:06.09    7  
  3 Serrano Padilla, Amado A  32 ACALL                6:05.00    6:44.99    6  
 
Event 16  Men 35-39 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Insley, Kevin             39 BMSA                 5:25.00    5:35.17    9  
  2 Kinugawa, Thomas Luiz     38 BRASI                5:50.00    5:51.53    7  
  3 Santos, Paulo             39 BRASI                6:41.00    6:06.31    6  
 
Event 16  Men 40-44 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgado, Julio            42 LEVIT                6:25.59    7:01.48    9  
  2 Torres Rivas, Angel Luis  43 LEVIT                     NT    7:49.19    7  
 
Event 16  Men 45-49 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bracamonte, Carlos        49 GUATE                7:30.00    6:46.74    9  
  2 Toro, Juan Enrique        49 COSTA                9:05.00    8:57.05    7  
 
Event 16  Men 50-54 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Eric            51 COSTA                6:00.00    6:07.51    9  
  2 Roman, Francisco          52 Yubartas                  NT    7:31.42    7  
 
Event 16  Men 55-59 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia Perez, Rodolfo     57 AZTEC                9:00.00    9:11.67    9  
 
Event 16  Men 60-64 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soto, Jose-Leon           63 GUATE                8:06.00    9:59.34    9  
 
Event 16  Men 70-74 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Christopher        71 BMSA                 7:39.93    7:50.89    9  
 
Event 16  Men 75-79 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drenkard, Jorge Otto      75 ASNAM                9:10.00   10:29.70    9  
 
Event 17  Women 19-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montano Rendon, Daniela   21 AZTEC                  36.00      39.52    9  
 
Event 17  Women 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mutchnik, Eliana          35 BRASI                  32.00      32.94    9  
  2 Prada, Flavia Desantis    38 BRASI                  33.40      34.68    7  
  3 Balcombe, Lesley          38 BMSA                   38.00      36.36    6  
  4 Class, Yvette             35 LEVIT                  34.07      37.13    5  
  5 Delgado, Marisol          35 LEVIT                  37.50      38.84    4  
  6 Rodriguez Martinez, Patr  36 AZTEC                  41.00      45.65    3  
 
Event 17  Women 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Millar, Jacqueline        40 TRINI                  40.00      38.00    9  
  2 Porter, Karen             40 JESBA                  35.00      38.37    7  
  3 Ortega Gordo, Maria Conc  40 ACALL                  42.00      38.47    6  
 
Event 17  Women 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prado, Fernanda           45 BRASI                  34.00      34.27    9  
  2 Aedo Ocana, Olga          46 AZTEC                  37.00      37.29    7  
  3 Ruiz, Ana                 48 CCDA                   48.00      48.63    6  
  4 Ros, Gloria Victoria      45 GUATE                  48.00      53.11    5  
 
Event 17  Women 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olano De Abuchaibe, Virg  50 BOGOT                  37.00      36.10    9  
  2 Suarez, Yomari            50 LEVIT                  39.00      40.80    7  
  3 Ulate, Flora Maria        50 COSTA                1:20.72    1:16.05    6  
 
Event 17  Women 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Figueiredo, Vera Lucia    56 BRASI                  50.00      53.30    9  
  2 Marshall, Margaret        59 BMSA                   58.00    1:07.07    7  
 
Event 17  Women 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casolco, Gloria           62 AZTEC                1:40.00    1:15.33    9  
 
Event 17  Women 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pereira, Enedina          65 BRASI                  48.49      46.33    9  
  2 Maule, Ann                69 BMSA                   55.81      56.21    7  
 
Event 18  Men 19-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gittens, Cliff            20 JESBA                  26.67      26.69    9  
 
Event 18  Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia Manzo, Carlos      25 GUATE                  28.00      28.03    9  
 
Event 18  Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lima, Marcelo             30 BRASI                  26.35      27.33    9  
  2 Kirby, Andrew             30 JESBA                  28.00      28.87    7  
  3 Tavares De Melo, Euclide  34 BRASI                  28.50      29.97    6  
  4 De Veer, Richard          34 DOLPH                     NT      31.90    5  
  5 Fraenkel, Erik            34 COSTA                  32.88      31.99    4  
  6 Serrano Padilla, Amado A  32 ACALL                  30.00      32.04    3  
  7 Assis, Jaligson Hirtacid  31 BRASI                  45.00      38.89    2  
 
Event 18  Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Celidonio, Helio          36 BRASI                  26.40      27.47    9  
  2 Clausi, Roberto           39 BRASI                  28.00      27.77    7  
  3 Bustamante Ramirez, Henr  38 U C V                  27.09      27.91    6  
  4 Yelle, Paul               39 JESBA                  30.00      28.54    5  
  5 Yelle, Mark               38 JESBA                  29.50      29.74    4  
  6 Chavarria, Daniel         35 ACALL                  30.00      31.81    3  
  7 Rocke, Keith              38 TRINI                  30.00      33.29    2  
  8 Madrigal, Fernando        39 COSTA                  34.30      33.80    1  
  9 Torres, Mauricio          39 GUATE                  31.00      33.82  
 10 Rosado-Cruz, Juan         39 LEVIT                  35.00      34.27  
 11 Maule, Ian                38 BMSA                   40.00      34.46  
 12 Castro, Enrique           39 AZTEC                  39.00      37.98  
 
Event 18  Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santos, Ricardo           42 BRASI                  26.50      26.68    9  
  2 Kaufman, Bruce            40 TRINI                  29.00      29.54    7  
  3 Marsh, Allan-Roy          41 JAMAI                  29.00      30.53    6  
  4 Lowe, Lynval              41 JAMAI                  29.90      31.16    5  
  5 Vieira, Raul              42 TRINI                  31.67      32.02    4  
  6 Oliveira, Marcelo P Lope  44 BRASI                  31.60      33.14    3  
  7 Bair, Nigel               40 JAMAI                  30.00      34.87    2  
  8 Van Romondt, Brian        44 DOLPH                  37.00      36.07    1  
  9 Alvarado, Felipe          42 BOGOT                  37.00      38.47  
 
Event 18  Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farmer, Geoffrey          45 JESBA                  29.45      30.11    9  
  2 Gonzalez, Carlos          48 PANAM                  29.45      30.99    7  
  3 Lee, Michael              45 JAMAI                  31.10      31.27    5.5
  3 Knaggs, Richard           49 TRINI                  30.00      31.27    5.5
  5 Straughn - Poels, Stephe  46 JESBA                  31.00      31.31    4  
  6 Ahloy, Paul               47 TRINI                  32.40      32.59    3  
 
Event 18  Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferreira, Geoffrey        54 TRINI                  29.00      30.00    9  
  2 Perez Ramirez, Gerardo    50 CUBA                   30.42      31.04    7  
  3 King, Geoffrey            54 JESBA                  31.41      31.62    6  
  4 Arriaga, Lorenzo          50 CCDA                   31.00      32.11    5  
  5 Newby, Duncan             52 BMSA                   33.00      33.75    4  
  6 Bisslik, Agripino Roland  53 DOLPH                  34.37      35.35    3  
  7 De La Rosa, Peter         53 TRINI                  33.00      35.45    2  
  8 Norgrove, David           52 JESBA                  35.00      35.56    1  
 
Event 18  Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrill, David            56 U C V                  35.00      36.22    9  
  2 Garcia Perez, Rodolfo     57 AZTEC                  55.00      51.74    7  
 
Event 18  Men 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Figueiredo, Luiz Felippe  62 BRASI                  34.50      33.03    9  
  2 Soto, Jose-Leon           63 GUATE                  52.08      56.02    7  
 
Event 18  Men 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gomar, Guillermo          66 GUATE                  35.00      37.08    9  
  2 Kawakubo, Mineichiro      69 BRASI                  43.06      43.71    7  
 
Event 18  Men 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sapper, Eugenio Gene      74 GUATE                  47.00      51.74    9  
 
Event 18  Men 75-79 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cepeda Mier, Isaac        79 AZTEC                1:30.00    1:22.76    9  
 
Event 18  Men 80-84 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Najera, Fernando          81 AZTEC                  53.00      49.97    9  
 
Event 19  Women 19-24 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maldonado Cendevas, Alon  20 ACALL                1:30.00    1:31.53    9  
  2 Gonzalez Alvarez, Barbar  22 AZTEC                1:30.00    1:40.32    7  
 
Event 19  Women 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Elizabeth       28 COSTA                1:28.00    1:25.47    9  
  2 Hernandez, Eldris         28 U C V                1:36.17    1:39.95    7  
  3 Colon, Zaida              28 LEVIT                1:48.00    1:40.47    6  
  4 Velazquez, Maria Elena    29 ORCAS                1:50.00    2:08.60    5  
 
Event 19  Women 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Villanueva Saenz, Sara E  30 AZTEC                1:35.00    1:37.27    9  
 
Event 19  Women 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sealy, Gina               38 JESBA                     NT    1:41.67    9  
  2 Dammers, Isabel           39 DOLPH                     NT    2:19.54    7  
 
Event 19  Women 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez Barroso, Norma  41 QUERE                1:33.68    1:36.58    9  
  2 Tromp-Vanandel, Byande    42 DOLPH                1:54.25    1:53.86    7  
  3 Reader, Cecile            43 JESBA                     NT    2:03.91    6  
 
Event 19  Women 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, Araceli        48 AZTEC                1:32.00    1:35.38    9  
  2 Ruiz, Ana                 48 CCDA                 1:45.00    1:43.07    7  
  3 Ostertag-Newsome, Lilian  48 BOGOT                1:44.00    1:43.11    6  
  4 Buraglia, Alexandra       47 BOGOT                1:45.00    1:44.19    5  
  5 Sedas, Darlene            46 CCDM                 1:50.84    1:46.64    4  
  6 Larios, Leticia Guadalup  47 ACALL                1:55.20    1:50.97    3  
 
Event 19  Women 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De La Rosa, Patricia      50 TRINI                1:34.00    1:33.97    9  
  2 Schmidt, Dietlind         50 BOGOT                1:45.00    1:36.38    7  
  3 Saavedra Barrera, Myrrha  54 AZTEC                1:39.00    1:41.41    6  
  4 McLean, Brenda            52 BMSA                 1:50.00    1:48.68    5  
  5 Molina, Aura Marina       52 GUATE                1:50.00    2:02.80    4  
  6 Marmolejo Alvarez, Rosa   54 AZTEC                2:39.00    2:03.49    3  
  7 De Mey, Aceneida          52 DOLPH                1:55.15    2:06.04    2  
  8 Alvarado, Sonia           51 GUATE                2:05.00    2:07.83    1  
 
Event 19  Women 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nabuco De Abreu, Silvana  62 BRASI                1:35.00    1:38.96    9  
  2 Alonso, Emma              62 CCDA                 1:58.00    2:00.28    7  
 
Event 19  Women 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laughlin, Maria Carol     66 GUATE                3:26.00    3:29.44    9  
  2 Amow, Germaine            67 TRINI                     NT    3:52.60    7  
  3 Lee, Marie Louise         67 BRASI                3:00.00    3:55.60    6  
 
Event 20  Men 19-24 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fernandez Afonso, Fernan  21 U C V                1:13.50    1:16.49    9  
  2 Soriano Escamilla, Luis   22 AZTEC                1:40.00    1:39.84    7  
 
Event 20  Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Andrew             25 JESBA                1:11.49    1:17.50    9  
  2 Solar Aguirre, Cesar      28 ACALL                1:17.00    1:17.75    7  
  3 Basabe, Ramphis           25 LEVIT                1:19.43    1:26.83    6  
 
Event 20  Men 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fraenkel, Erik            34 COSTA                1:25.41    1:26.41    9  
  2 De Veer, Richard          34 DOLPH                     NT    1:33.49    7  
 
Event 20  Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marroquin Lara, Fernando  35 GUATE                1:14.30    1:14.72    9  
  2 Insley, Kevin             39 BMSA                 1:15.00    1:16.57    7  
  3 Santos, Paulo             39 BRASI                1:28.00    1:20.64    6  
  4 Rocke, Keith              38 TRINI                1:21.00    1:21.17    5  
  5 Chavarria, Daniel         35 ACALL                1:18.00    1:21.62    4  
  6 Broomes, Bradley          38 JESBA                1:21.60    1:24.11    3  
  7 Castro, Enrique           39 AZTEC                1:28.00    1:30.37    2  
  8 Rodriguez, Sergio         39 COSTA                1:41.32    1:40.07    1  
 
Event 20  Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ulloa, Sergio Ivan        44 BRASI                1:19.00    1:18.65    9  
  2 Lowe, Lynval              41 JAMAI                1:18.80    1:20.91    7  
  3 Vieira, Raul              42 TRINI                1:29.73    1:26.81    6  
  4 Van Romondt, Brian        44 DOLPH                1:35.00    1:32.14    5  
  5 Chin Lee, Arthur Jerry    42 TRINI                1:40.00    1:34.13    4  
  6 Alvarado, Felipe          42 BOGOT                1:30.00    1:36.53    3  
  7 Torres, Ricardo           41 LEVIT                1:54.00    1:45.20    2  
  8 Consuegra Garcia, Roland  44 CUBA                 1:38.00    1:47.92    1  
 
Event 20  Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farmer, Geoffrey          45 JESBA                1:19.00    1:20.31    9  
  2 Mejorada, Carlos          45 ACALL                1:38.00    1:33.52    7  
  3 Cruz, Roberto             46 LEVIT                1:52.00    1:47.43    6  
  4 Ordonez Ortega, Conrado   47 GUATE                1:50.00    2:04.77    5  
 
Event 20  Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Louis             53 TRINI                1:31.09    1:28.64    9  
  2 Arriaga, Lorenzo          50 CCDA                 1:37.00    1:34.40    7  
  3 Green, Rommel             53 JESBA                     NT    1:36.88    6  
 
Event 20  Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomlin, William           55 JESBA                1:40.00    1:33.58    9  
  2 Rosado Martinez, Juan     58 LEVIT                1:49.21    1:47.22    7  
  3 Abe, Eduardo              59 BRASI                1:48.00    1:48.67    6  
 
Event 20  Men 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fonseca, Alberto          64 BRASI                1:33.00    1:35.74    9  
  2 Ammerlaan, Rubert Venanc  64 DOLPH                     NT    2:05.43    7  
  3 Herde, Gunter             61 GUATE                2:30.00    2:29.36    6  
 
Event 20  Men 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jimenez Estrada, Albino   69 GUATE                1:20.00    2:06.39    9  
 
Event 20  Men 70-74 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sapper, Eugenio Gene      74 GUATE                1:50.00    2:00.72    9  
  2 Nicholls, Trevor          71 BMSA                      NT    2:29.63    7  
 
Event 20  Men 80-84 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Najera, Fernando          81 AZTEC                2:01.00    1:48.65    9  
 
Event 20  Men 85-89 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ibanez Hernandez, Crisof  86 ACALL                2:41.00    2:34.67    9  
 
Event 21  Women 30-34 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perez Almanza, Claudia    31 AZTEC                3:05.00    3:18.91    9  
  2 Martinez, Anne-Marie      34 JESBA                     NT    4:23.62    7  
 
Event 21  Women 35-39 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Balcombe, Lesley          38 BMSA                 3:01.00    2:55.94    9  
  2 Delgado Sellas, Laura     37 LEVIT                3:16.07    3:17.55    7  
 
Event 21  Women 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De La Mora De Vidal, Adr  44 ACALL                3:19.15    3:18.62    9  
 
Event 21  Women 45-49 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martorell, Aroma          45 BRASI                2:50.00    2:45.60    9  
  2 Olguin Perez, Martha      49 AZTEC                4:37.00    4:59.25    7  
 
Event 21  Women 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olano, Patricia           53 BOGOT                3:19.00    3:17.28    9  
  2 De La Rosa, Patricia      50 TRINI                3:30.00    3:22.79    7  
  3 Suarez, Yomari            50 LEVIT                3:38.00    3:39.66    6  
  4 Garcia, Leonor            54 AZTEC                4:10.00    4:03.50    5  
  5 Castorena, Martha Elena   50 ACALL                4:03.11    4:40.00    4  
  6 Carrasco, Carmen          54 COSTA                5:30.00    4:57.79    3  
 -- Ferguson, Diane           53 JESBA                3:59.44         DQ  
 
Event 21  Women 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mazzei Adolpho, Elza Mar  57 BRASI                3:38.76    3:32.77    9  
 
Event 21  Women 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriques De Freita, Her  61 BRASI                3:30.00    3:29.73    9  
 
Event 22  Men 19-24 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrison-Vincent, Anthon  21 JAMAI                2:39.19    2:30.94    9  
  2 Soriano Escamilla, Luis   22 AZTEC                3:30.00    3:29.07    7  
 
Event 22  Men 25-29 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Basabe, Ramphis           25 LEVIT                3:00.00    3:07.29    9  
 
Event 22  Men 30-34 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rivas, Rodolfo            32 COSTA                2:35.00    2:36.58    9  
  2 Pires, Rony Siqueira      33 BRASI                2:59.00    2:57.33    7  
 
Event 22  Men 35-39 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kinugawa, Thomas Luiz     38 BRASI                2:45.00    2:35.08    9  
 
Event 22  Men 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marsh, Allan-Roy          41 JAMAI                2:42.00    2:39.26    9  
  2 Peters, Richard           40 JESBA                2:48.00    2:48.68    7  
  3 Torres Rivas, Angel Luis  43 LEVIT                     NT    3:52.41    6  
 
Event 22  Men 45-49 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Michael              45 JAMAI                2:48.50    2:47.85    9  
  2 Bracamonte, Carlos        49 GUATE                3:30.00    3:18.32    7  
  3 Smith, Andrew             47 GUATE                3:31.50    3:34.31    6  
  4 Cervoni, Rene             49 LEVIT                     NT    5:26.22    5  
 
Event 22  Men 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Eric            51 COSTA                2:55.00    2:49.27    9  
  2 Newby, Duncan             52 BMSA                 3:12.00    3:06.79    7  
  3 De La Rosa, Peter         53 TRINI                3:08.00    3:20.49    6  
  4 Gibbs, Andrew             51 JESBA                3:30.00    3:21.98    5  
  5 Penagos Castillo, Jose R  51 GUATE                3:46.00    4:08.60    4  
 
Event 22  Men 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Figueiredo, Luiz Felippe  62 BRASI                2:58.00    2:56.68    9  
  2 Fonseca, Alberto          64 BRASI                3:30.00    3:36.44    7  
  3 Ramirez Maldonado, Rober  60 ACALL                3:45.00    3:42.99    6  
  4 Herde, Gunter             61 GUATE                5:00.00    5:01.74    5  
 
Event 22  Men 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amow, Lennox              67 TRINI                4:08.18    4:56.66    9  
 
Event 22  Men 70-74 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, Jorge          73 AZTEC                5:33.00    5:18.20    9  
 
Event 22  Men 75-79 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drenkard, Jorge Otto      75 ASNAM                3:57.00    4:16.87    9  
  2 Cepeda Mier, Isaac        79 AZTEC                5:30.00    4:55.45    7  
 
Event 22  Men 80-84 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Catarrasi, Rodolfo Blas   80 G Y E                4:40.00    5:07.37    9  
ALL AMERICAS LATYCAR